Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach

Koncer Laureatów XVI Festiwalu Kolęd i Pastorałek Domaniewice 2019

Utworzono dnia 21.01.2019

20 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Koncert Laureatów XVI Festiwalu Kolęd i Pastorałek Domaniewice 2019. 

Przesłuchania uczestników festiwalu odbywały się w dniach 19-20 stycznia. Laureatów wyłoniono spośród 111 solistów i 29 duetów/zespołów ocenianych w czterech kategoriach wiekowych (łącznie na scenie wystąpiło 213 osób).

Wydarzenie już od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczestników i publiczności. Z pewnością ze względu na szczególne miejsce kolęd i pastorałek w sercach Polaków, ale także z powodu wysokiego poziomu artystycznego, jaki prezentują laureaci.

Uroczystość rozpoczęła się kolędą "Dzisiaj w Betlejem" w wykonaniu  Zespołu Pieśni i Tańca " Mała Kalina"Następnie gości przywitali: wójt gminy Domaniewice Paweł Kwiatkowski i dyrektor GOK Edyta Baleja.  

Na scenie w kolędach i pastorałakach zaprezentowali się nagrodzeni laureci pierwszych, drugich i trzecich miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych.

(Protokół z festiwalu w zakładce Dokumenty do pobrania)

Przedstawiamy laureatów Festiwalu:

I kategoria wiekowa (przedszkola i "zerówka")  - soliści

Nagrody:

Joanna Jaborska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mąkolicach 
Pola Maj – Przedszkole w Lipcach Reymontowskich
Michalina Śmigielska – Żychliński Dom Kultury
Michał Trzak – Przedszkole Małych Odkrywców w Skierniewicach
Laura Szychowska – Przedszkole Małych Odkrywców w Skierniewicach
Maria Ulatowska – zgłoszenie indywidualne

Wyróżnienia:
Julia Maszkowska – Przedszkole w Lipcach Reymontowskich
Marysia Szlenkier – Centrum Edukacji Artystycznej „Kamerton” w Skierniewicach

I kategoria duety/zespoły

Nagroda

Hanna Szafarowicz, Zofia Żywicka – Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Bolesławy Lament w Łowiczu

Wyróżnienia:
"Pasterze mili” (Liwia Zych, Aleksandra Ciężka, Stanisław Pakuła, Michał Pleśnierowicz, Hanna Rusiniak, Katarzyna Świętosławska) – MP Nr 2 w Głownie
„Smerfetki” (Zuzanna Maciejewska, Zuzanna Rucińska) – Publiczne Przedszkole w Domaniewicach

II kategoria wiekowa – uczniowie klas I – III

Kategoria soliści:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Nikola Stefaniak – GOKiS w Słupi
II miejsce – Wojciech Kosmowski – zgłoszenie indywidualne
III miejsce – Magdalena Myszewska – zgłoszenie indywidualne

Wyróżnienia:
Lena Marat – GOKiS w Słupi 
Julia Wojda – SP w Błędowie
Rozalia Wojciechowska – zgłoszenie indywidualne
Maja Belina – Studio Wokalno-Instrumentalne „Talent”
Katarzyna Pikulska – Łowicki Ośrodek Kultury
Marta Gruchała – Studio Wokalno-Instrumentalne „Talent”

Kategoria duety/zespoły:
I i II miejsca nie przyznano
III miejsce – „Super gwiazdki” (Daria Lewandowska, Zofia Papierowska, Hannah Szymańska, Antonina Żywicka) – Pijarska Szkoła Podstawowa w Łowiczu
III miejsce – „Malinki” (Aneta Kosiorek, Łucja Pawłowicz, Maja Polit) – SP w Domaniewicach

III kategorii wiekowej – uczniowie klas IV - VIII

Kategoria soliści:
I miejsce – Agata Ciesielska – zgłoszenie indywidualne
I miejsce – Natalia Marczewska – zgłoszenie indywidualne
I miejsce – Malwina Ciesielska – zgłoszenie indywidualne
II miejsce – Kacper Kita – SP w Witoni
II miejsce – Liwia Witczak – SP Nr 4 w Łowiczu
III miejsce – Alicja Lis – Pijarska Szkoła Podstawowa w Łowiczu

Wyróżnienia:
Amelia Śmigiera – zgłoszenie indywidualne
Tobiasz Jeż – GOKiS w Słupi
Monika Mijalska – GOK w Nieborowie
Lena Kostrzewa – SP w Domaniewicach
Patrycja Wojciechowska – ŁOK
Daria Mikituła – SP w Skaratkach 
Wiktoria Buda – SP w Zielkowicach
Milena Markowska – MOK w Głownie
Aleksandra Wodzyńska – SP w Skaratkach

Kategoria duety/zespoły
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – „Rozśpiewane trójeczki” (Zofia Pietrzak, Małgorzata Kostrzewa, Anna Berent, Gabriela Rożniata, Maja Rubach, Emilia Wielogórska) – SP Nr 3 w Głownie
III miejsce – duet „Zuzia i Zosia” (Zuzanna Uczciwek, Zofia Uczciwek) – GOK w Kiernozi

Wyróżnienia:
”Dziewczyny”(Kinga Czubiak, Natalia Kurczak, Aleksandra Olesińska, Patrycja Klejs, Oliwia Wiesiołek) – SP w Domaniewicach
„Śpiewające nutki” (Monika Łysio, Nastja Łuczak, Karolina Kotus, Patrycja Bartczak, Weronika Chachuła, Sylwia Górecka) – SP Nr 3 w Głownie

IV kategoria wiekowa – gimnazjum, szkoły średnie, studenci

 Kategoria soliści:
I miejsce – Patrycja Jakubiak – II LO w Łowiczu
I miejsce – Natalia Kubel – GOK w Nieborowie
I miejsce – Weronika Kołodziejczyk – Studio Artystyczne 14 „STAR”
II miejsce – Mateusz Warzywoda – MOK w Głownie
III miejsce – Lidia Kuś – GOK w Nieborowie

Wyróżnienia:
Patrycja Kierzkowska – Studio Wokalno-Instrumentalne „Talent”
Maja Ciesielska – SP Nr 2 w Łowiczu
Rafał Ziarnik – Politechnika Łódzka

Kategoria duety/zespoły 
wyróżnienie specjalne otrzymuje zespół w składzie: Natalia Dałek, Sandra Mitek, Julia Rudnicka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mąkolicach

Gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów wokalnych! 

 

 

Obszerna fotorelacja z dwóch dni przesłuchań na naszym Facebooku.

Koncert Laureatów XVI Festiwalu Kolęd i Pastorałek Domaniewice 2019

Utworzono dnia 21.01.2019, 14:41

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 8:00 - 16:00

wtorek 10:00 - 19:00

środa 8:00 - 16:00

czwartek 8:00 - 16:00

piątek 10:00 - 19:00

W miesiącu lipcu i sierpniu GOK czynny od 8.00 do 16.00

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 65

W poprzednim tygodniu: 99

W tym miesiącu: 304

W poprzednim miesiącu: 462

Wszystkich: 9768