Podsumowanie sezonu szachowego

Utworzono dnia 10.07.2018

Sekcja szachowa z GOK zakończyła sezon szachowy.

W poniedziałek 18 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia w pierwszym półroczu roku 2018.
Oprócz zawodników i trenera Roberta Chojnowskiego w uroczystym zamknięciu sezonu uczestniczyła Dyrektor GOK Edyta Baleja, która wręczyła nagrody rzeczowe, dyplomy i puchary za pracę zawodników przez ostatnie pół roku.
Turniej drabinkowy, który trwał od pierwszego styczniowego treningu wygrała Zofia Lis, która w finale pokonała Martynę Winiatorską. Trzecie miejsce zajęła Marcelina Witkowska wygrywając z Vivianą Żak, a piąte Julia Pęczkowska okazując się lepsza od najmłodszego uczestnika zajęć Dawida Stopczyka.
Puchar z 1 miejsce w turnieju o Puchar Dyrektora GOK w szachach błyskawicznych, który trwał 6 treningów odebrała Viviana Żak. Warto podkreślić, iż oprócz uczestnictwa w zajęciach szkoleniowych dziewczęta uczestniczyły w wielu turniejach rangi powiatowej. W lutym Marcelina Witkowska okazała się najlepszą dziewczyną rozgrywanego na OSiRze 2 turnieju o Mistrzostwo Łowicza w szachach "błyskawicznych". Ekipa GOK Domaniewice wystartowała w rozgrywkach drużynowych w Powiecie Łowickim, ale z powodu opuszczenia dwóch pierwszych zawodów zajęliśmy dopiero 7 miejsce w klasyfikacji końcowej.

„Generalnie jestem zadowolony z prowadzenia zajęć w grupie z Domaniewic. Dziewczęta oraz jeden chłopak tworzą zgraną grupę, a ważnym elementem jest doskonalenie własnej formy indywidualnej. Bardzo pozytywne są również wyjazdy "w teren" by pograć z dużo lepszymi od siebie i uczyć się również od nich. Oby tak dalej po wakacjach.” – podsumował zajęcia trener Robert Chojnowski