Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach

Koncert Laureatów XXI Festiwalu Kolęd i Pastorałek Domaniewice 2024

Utworzono dnia 25.01.2024
Kochani, to był magiczny wieczór pełen artystycznych wrażeń z kolędami w roli głównej! Koncert Laureatów XXI Festiwalu Kolęd i Pastorałek za nami. Padł rekord - w ciągu dwóch dni przesłuchań na naszej scenie wystąpiło ponad 170 wykonawców! Jesteśmy dumni, że z roku na rok jest Was coraz więcej. ????????????Cieszymy się, bo efekt i wartość jaką daje Festiwal są bezcenne. To uśmiech i radość uczestników, wzruszenie i duma rodziców, motywacja do rozwoju pasji śpiewania. ???????? Ta wartość to także poczucie, że każdy kto wystąpił na naszej scenie jest wygranym, bo jest odważny i rozwija swój talent.????????
Dziś wysłuchaliśmy i wręczyliśmy statuetki oraz nagrody 24 Laureatom. Byliście wspaniali, dziękujemy! ????????
Przedstawiamy wyniki XXI Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
Po przesłuchaniu 13 solistów i 9 zespołów z I kategorii wiekowej: przedszkola
i oddziały kl. „0” komisja przyznała następujące nagrody:
W kategorii soliści:
I miejsce – Sara Bogucka - Arif – Tylko jedna jest taka noc - Szkoła Artystyczna MELOARTS w Makowie
II miejsce – Hanna Warlikowska - Dzisiaj w Betlejem – Przedszkole Miejskie Nr 3 w Głownie
III miejsce – Antonina Łuczyńska – Pastuszek Bosy – Przedszkole Miejskie Nr 3 w Głownie
III miejsce – Hanna Kotlarek– Była Noc – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Głownie
Wyróżnienia:
Lena Gibska – Gdy śliczna Panna – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Głownie
Alicja Król – Pastorałka Od serca do ucha – zgłoszenie indywidualne
W kategorii duety/zespoły nagrody otrzymują:
I miejsca – Śpiewające Aniołki (Sabina Łuczak, Zofia Ćwiklińska, Marika Kwiatkowska) – Grajmy Panu – Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie
II miejsce – Duet Góralski (Michalina Łukasik, Hanna Mostowska) – Gore gwiazda Jezusowi – Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie
III miejsce – Niebiański Duet (Amelia Bielawska, Rozalia Tomasik) – Pastorałka prosto
z nieba – Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie
Wyróżnienia:
Tercet Góralski (Karolina Mroczek, Hanna Lenart, Jagoda Sobieszek) – Tylko jedna jest taka noc – Przedszkole Nr 2 w Głownie
Dzieci od Bolesi ( Mikołaj Ledzion, Apolonia Marat, Zuzanna Zagawa) – Matuś, Matuś – Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Bł. Bolesławy Lament w Łowiczu
Fabian Kałuża i Nadia Nikodemska – Pastuszek Bosy – Zespół Szkolno–Przedszkolny w Mąkolicach.
Po przesłuchaniu 41 solistów i 11 zespołów/duetów z II kategorii wiekowej uczniowie szkół podstawowych kl. I-IV komisja przyznała nagrody:
W kategorii soliści:
I miejsce – Marcel Dębosz – Bóg się rodzi – Klub „OAZA” Skierniewice
II miejsce – Gabriela Jakubczak – Kolęda Maryi – Szkoła Podstawowa w Szczawinie
III miejsce – Michalina Marusiak – Babci zegar – Gminny Ośrodek Kultury w Nieborowie
Wyróżnienia:
Zuzanna Marciniak – Maleńka miłość – Szkoła Podstawowa w Jamnie
Karolina Zając – Pastuszek bosy – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zielkowicach
Kinga Urbaniak – Cicho, cicho pastuszkowie – Szkoła Muzyczna MELOARTS w Makowie
W kategorii duety/zespoły nagrody otrzymują:
I miejsce - Bartek i Malwina (Bartek Kapusta, Malwina Kapusta) – Cuda dzieją się – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Domaniewicach
II miejsce – Jednym głosem (Liliana Szafraniec, Natalia Kruk, Maja Dałek) – Głos całego świata – Szkoła Podstawowa im. Pana Pawła II w Domaniewicach
III miejsca – Maja Karpińska, Hanna Sut – Gore gwiazda Jezusowi - zgłoszenie indywidualne
Wyróżnienia:
Lili Żak, Amelia Bródka – Pastorałka Od serca do ucha – zgłoszenie indywidualne
W III kategorii wiekowej – uczniowie szkół podstawowych kl. V-VIII po przesłuchaniu
24 solistów i 8 zespołów komisja przyznała następujące nagrody:
W kategorii soliści:
I miejsce – Gabriela Marczak – Narodziłeś się w ubogiej stajence – Dom Kultury w Łęczycy
I miejsce – Kacper Krakowiak – Kołysanka Józefa - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Głownie
II miejsce – Hanna Gajewska – Mario, czy już wiesz – Szkoła Artystyczna MELOARTS
w Makowie
III miejsce – Hanna Adamczyk – Ta święta noc – Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogowie
Wyróżnienia:
Maja Milczarek – Mario, czy już wiesz – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Domaniewicach
Marcel Woźniak – Dnia jednego o północy – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Skaratkach
Nikola Stefaniak – Nie było miejsca dla Ciebie – Szkoła Podstawowa w Lipcach Reymontowskich
Ewa Woźniak–Kamal - Kolęda Maryi - Gminny Ośrodek Kultury w Nieborowie
Lena Koper – Mizerna cicha – Szkoła Muzyczna Zwariowane Melodie w Głownie
W kategorii duety/zespoły nagrody otrzymują:
I miejsce – Pijarski Tercet (Aleksander Gasik, Franciszek Wężowski, Nina Kołaczek) – Jezus Malusieńki – Pijarska Szkoła Podstawowa Królowej Pokoju w Łowiczu
II miejsce – Singers (Eliza Dębska, Maciej Król) – Noel – zgłoszenie indywidualne
III miejsce – Pola Kruk, Michalina Traut – Pastorałka Od serca do ucha – Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach
Wyróżnienia:
Zespół w składzie: Nina Banaszkiewicz, Blanka Cichal, Antonina Dalak, Zofia Markus, Filip Stań, Mateusz Pierzan – Pastorałka Od serca do ucha - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stachlewie
Easter Voice (Małgorzata Głuszcz, Martyna Kucharska, Julia Stasiak, Lena Stasiak) – Kolęda cisza – Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie
The Supersingers (Lena Łacheta, Julia Urbańska, Hanna Wojda) – Pastorałka prosto z nieba – Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny
W IV kategorii wiekowej uczniowie szkół średnich i studenci po przesłuchaniu 15 solistów 1 duetów/zespołów komisja przyznała następujące nagrody:
w kategorii soliści:
I miejsce – Patrycja Krzeszewska – Narodziłeś się - Szkoła Muzyczna Zwariowane Melodie w Głownie
II miejsce – Adamczewska Zuzanna – Cicho, cicho pastuszkowie – Fundacja im. Stanisława Pomian – Srzednickiego
II miejsce – Weronika Godziszewska – Nie było miejsca dla Ciebie – II liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu
III miejsce – Ciesielska Agata – Kołysanka Józefa – Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu
Wyróżnienia:
Kinga Wójcik – Kolęda o ludzkim zrozumieniu - II liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu
Bartosz Garstka – Mario, czy ty wiesz – Centrum Edukacji Muzycznej Weronika Staszewska
Aleksandra Żyto – Jeszcze trzeba sianko pod stół - Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu
Julia Pońska – Zanim poranek, Ty śpij - Szkoła Muzyczna Zwariowane Melodie w Głownie
W kategorii duety/zespoły przyznano wyróżnienie dla
Zespołu Śpiewaczego „Kalina” (Karolina Graszka, Weronika Markowska, Józef Haj Osman, Dawid Klimkiewicz, Mateusz Pawłowicz, Karolina Zielińska) - Z narodzenia Pana – Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach.
Gratulujemy!????
 
Fot. Radosław Tafliński
 
 
Więcej zdjęć na naszym Facebook`u, zachęcamy do obserwowania!
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057675630218

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 8:00 - 16:00

wtorek 10:00 - 19:00

środa 8:00 - 16:00

czwartek 8:00 - 16:00

piątek 10:00 - 19:00

Biblioteka czynna w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca  9:00 - 13:00

W lipcu i sierpniu GOK i biblioteka czynne od 8.00 do 16.00

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 123

W poprzednim tygodniu: 129

W tym miesiącu: 334

W poprzednim miesiącu: 617

Wszystkich: 41672